menu

16:25
День захисту прав людини

Ідеї для заходів до Дня прав людини

10 грудня у світі відзначається День прав людини, до якого проводяться різноманітні заходи. Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні пропонує ідеї для заходів з дітьми та молоддю з висвітлення прав людини в Інтернеті.

ПРАВА ЛЮДИНИ В ІНТЕРНЕТІ = ІСНУЮТЬ 

На 21 сесії ООН у 2012 році спеціальний доповідач з питань про заохочення і захист права на свободу думок та їх вільне вираження Франк Ла Рю підкреслив, що немає необхідності вводити нові правозахисні стандарти для Інтернету, оскільки принципи і доктрини в області прав людини застосовуються як в режимі оффлайн, так і в режимі онлайн. Значну увагу просуванню ідей реалізації, поваги та захисту прав й основних свобод людини в Інтернеті приділяє Рада Європи, членом якої Україна є з 1995 року.

В Рекомендаціях для розвитку дослідницької стратегії ЮНІСЕФ «Права дітей в цифрову еру» (2013) зазначається, що ЮНІСЕФ має можливість стати світовим лідером у захисті дитини онлайн. Зокрема це підкреслюється тим, що уряди країн вже стикаються з питання застосування Конвенції ООН прав дитини до онлайн середовища та сподіваються отримати роз’яснення щодо цього від ЮНІСЕФ.

Комітет Міністрів Ради Європи в Рекомендації СМ/Rес(2014) 6 («Посібник з прав людини для Інтернет-користувачів») зазначає, що існуючі права людини та основні свободи в рівній мірі відносяться як до оффлайн, так і до онлайн простору. Ніхто не повинен бути об’єктом незаконного втручання в здійснення прав людини та основних свобод під час перебування в Інтернеті.

На своїй 32-й сесії 27 червня 2016 року Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію з назвою «Заохочення, захист і здійснення прав людини в Інтернеті», в якій підтверджує, «що ті ж самі права, які людина має в офлайновому середовищі, повинні також захищатися в онлайновому середовищі».

Ресурси:

  • Вправи для підлітків та молоді щодо розуміння того, що права людини в Інтернеті так само можуть реалізовуватись й порушуватися, як і оффлайн можна взяти в посібнику за посиланням: goo.gl/vuEtuR
  • Короткі ролики про права людини онлайн: https://www.youtube.com/channel/UCeuQLmBXJMdjLl5lUEUQDlA
  • Посібник з протидії мові ненависті онлайн - Закладинки (Bookmarks) - http://www.dsmsu.gov.ua/media/2016/02/08/20/BookmarksEN2016_Book_ua.pdf
  • Наукові статті про поняття права людини в Інтернеті (для натхнення): goo.gl/vytkko
  • День безпечного Інтернету в Україні у фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID
  • День безпечного Інтернету у твіттері: https://twitter.com/UkraineSID

 

Переглядів: 216 | Додав: Школа | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
0
1 НВ Коваль   [Матеріал]
Не бачу класний фільм, про етапи формування 4 поколінь прав людини. Обіцяю продемонструвати, він мій найулюбленіший.

Ім`я *:
Email *:
Код *: